
Vertaistukipuhelin – jatkokoulutus 10.2. ja 17.2.2021
helmikuu 17 @ 17:00 - 20:00
Oletko kiinnostunut toimimaan vertaistukijana puhelimen välityksellä? Aivovammaliitto ry järjestää jatkokoulutuksen vertaistuki- ja kokemustoimijoille, jotka ovat kiinnostuneita antamaan vertaistukea puhelimitse.
Paikka: Valtakunnallinen etäkoulutus, toteutus Microsoft Teamsillä.
Koulutus sisältää: Tietoa vertaistoiminnan eettisistä periaatteista ja harjoitellaan tuen antamista ja kohtaamista puhelimen välityksellä sekä ryhmässä työskentelyä toisten osallistujien kanssa.
Osallistumiskriteerit: Olet kiinnostunut toimimaan vertaistukijana puhelimitse, olet sopeutunut elämäntilanteeseesi ja arkesi on tasapainossa. Pystyt osallistumaan molempiin koulutuspäiviin.
Koulutuksen päivämäärät: 10.2 ja 17.2 klo 17- 20.
Koulutukseen voit hakea tästä linkistä (linkki avautuu ulkoiselle sivustolle Webropol)
Tekniset ohjeet: Saat sähköpostiisi linkin, jota klikkaamalla pääset osallistumaan koulutukseen.
Koulutukseen osallistuaksesi tarvitset rauhallisen tilan, tietokoneen ja webkameran, riittävän hyvän nettiyhteyden sekä mikrofonin ja kuulokkeet.
Kaikille hakijoille ilmoitetaan koulutusvalinnasta 29.1.2021.
Lisätietoa koulutuksesta: Leena Janatuinen, suunnittelija (vertaistuki- ja kokemustoiminta) leena.janatuinen(at)aivovammaliitto.fi tai puh. 050 306 4181